Tehisintellekt ehk AI on populaarne mõiste, millest palju räägitakse ja ka mina pole erand. Kuigi teema on uus, on AI “abimehed” võimsad ja nendega töötamine õppimist väärt. Lisaks ChatGPT suhtlusrobotile kasutan ja õpin tundma mitmeid teisi mootoreid, näiteks Bing, Gemini, Prome AI, Vizcom ja teised.
Tehisintellektist on abi taustauuringute läbiviimisel. AI abil märksõnade leidmine muudab konkreetse projekti jaoks info otsimise hõlpsamaks. Samuti lihtsustab AI küsimuste esitamist ja aitab kaasa vastusteni jõudmisel, mida saab seejärel faktide põhjal kontrollida.
Näiteks ettevõttele Koorwood disainitud toote “R” taustauuring näitas väga tõhusalt erinevate töölaudadel olevate esemete (märkmepaberid, äratuskellad jms) mõõtmeid, andes väärt sisendi selle kohta, millised võiksid olla suured disainitavad tooted.
AI on suureks abiks ka meeleolulehtede või visandite loomisel. Enda joonistatud visanditest saab üllatavalt kvaliteetse pildi, mille kaudu klientidele oma ideid ja mõtteid edastada. Samuti toimib see hästi enda mõtete kontrollimiseks.
Näiteks visandasin arvutiga ühe tooli motiivi ilma põhjaliku analüüsi ja ideeta midagi kindlat luua. Stiili või vormi säilimiseks laadisin pildi üles keskkonnas Prome Ai. Käsureale kirjutasin erinevad nõuded ja kriteeriumid ning jõudsin tulemusteni, mida näed alljärgnevatel piltidel.







Kahtlemata pole alati tegemist ideaalsete piltidega ega tehniliselt mõistlike pakutavate lahendustega. Siiski aitavad tänased nutikad abivahendid ideid visuaalselt esitada, muutes seeläbi klientidega ideede jagamise ja tagasiside kogumise lihtsamaks.
Vaadata tasub kindlasti ka postitust “Punane tool”, sealses videos näeb samuti pildigeneraatorite abistavat töötlemist.